כמה עולה מטען למחשב נייד

טיפים לשימוש – מטען למחשב נייד:

המחשב הנייד הפך לחלק בלתי נפרד מחיינו. סטודנטים, אנשי עסקים ואף תלמידי תיכון לא יכולים להסתדר בלעדיו. בייחוד בתקופת הקורנה, נדהמנו לגלות עד כמה המחשב הנייד חיוני עבורנו. השימושים העיקריים במחשב הנייד הם לצורך שיחות זום (בין אם מדובר בפגישות עסקים או בין אם מדובר בהרצאות ושיעורים), לצורכי מחקר, כתיבת עבודות ולמידה, וכן לצורך עבודה מרחוק.

המחשבים הנייחים הופכים להיות פחות שימושיים בשל המגבלה המובילית שלהם, ולכן רוב האנשים כיום מחזיקים במחשב נייד אחד לפחות. האלמנט המבדיל את המחשב הנייד מהנייח הינו המוביליות, אבל המוביליות מחייבת אותנו להחזיק ברכיב נוסף והוא המטען למחשב נייד.

למידע נוסף לחצו כאן

 

מטען למחשב נייד:

הטענת המחשב מאפשרת לנו להשתמש בו לאורך מספר שעות. ככל שהמחשב חדש יותר כך מספר השעות שיוכל לעבוד ללא הטענה יהיה גדול יותר ולהיפך. ובכל זאת, ישנם מספר טיפים שכדאי לזכור כאשר משתמשים במטען הנייד שיכולים לשפר את ביצועי המחשב הנייד, ולשמור עליו לאורך זמן.

טיפים:

  1. הטיפ החשוב ביותר הוא להשתמש במטען למחשב נייד המקורי, המותאם באופן ייחודי לסוג ודגם המחשב שלכם. גם אם נתקעתם בחוץ ללא מטען לנייד ואתם מעוניינים ללוות מחבר, אל תעשו זאת אלא אם מדובר בדיוק באותו המחשב ואותו הדגם ולוודא שהמטען מקורי. המטענים למחשבים הניידים שונים ברמות ערכי החשמל העוברות דרכם, ואם אין התאמה מלאה לסוג המחשב, או שמא לא מדובר במטען מקורי, הדבר יכול להרוס את המחשב.
  2. בנוסף לאמור מעלה, למטענים המקוריים של יצרני המחשב יש מנגנון פנימי ייחודי המגן על לוח אם המחשב ואשר נכנס לפעולה בעת שקורות תקלות ברשת החשמל כגון ירידות ועליות מתח רגעיות. רק שימוש במטען מקורי המיועד לדגם הספציפי של מחשבך יבצע ביעילות ויפעיל את מנגנון ההגנה על מחשבך בעת תקלות חשמליות. מנגנון זה לא עובד בשימוש במטען (גם מקורי) של יצרן מחשבים שונה ממחשבך
  3. השימוש במטען אוניברסלי לא מומלץ למי שרוצה לשמור על תקינות מחשבו לאורך זמן וזאת מפני שהמטען האוניברסלי אינו מותאם באופן מדויק למשאבי מחשבך אלא מיועד לתת מענה רחב למחשבים שונים בעלי מפרטי חומרה שונים הדורשים ערכי מתח שונים, בנוסף, מנגנון ההגנה הקיים במטענים המקוריים לא קיים כלל במטענים אוניברסליים!! ועל כן בעת שימוש במטען אוניברסלי הסיכון לנזק מרשת החשמל גובר באופן משמעותי!
  4. עדיף תמיד להטעין את הסוללה עד מלואה ואז לנתק המטען מהמחשב עד שהסוללה תתרוקן אל מתחת ל 10-20% וחוזר חלילה, לחבר המטען ולהטעין עד 100% ולנתק מהמחשב. הסיבה להמלצה זו מפני שכאשר המטען מחובר והסוללה טעונה במלואה תהליך הטעינה הרצוף גורם להתחממות יתר של הסוללה ובקר הטעינה שעל לוח האם ומקצר את חיי שלושתם, הסוללה, לוח האם והמטען.
  5. כאשר המחשב לא בשימוש, למשל במהלך הלילה, מומלץ לנתק המטען מהמחשב ומשקע החשמל בקיר וזאת כדי למנוע תקלות במטען וללוח אם המחשב. ברשת החשמל ישנם תקלות רבות של ירידות ועליות מתח רגעיות וככל שנחשוף פחות את הציוד האלקטרוני שלנו לרשת החשמל כך הסיכון לתקלות ירד משמעותית.
  6. בעת חיבור המחשב לחשמל מומלץ ראשית לחבר המטען לשקע בקיר ורק אחרי לחבר את פלאג (מחבר) המטען לכניסת מתח המחשב ובעת ניתוק המחשב מהחשמל מומלץ לעשות זאת בסדר הפוך, קודם ננתק המטען מהמחשב ורק אז ננתק תקע המטען משקע החשמל בקיר. הסיבה לכך היא שבעת ניתוק וחיבור מטען חשמלי לשקע חשמל, כתוצאה מתנועת המגעים בין מגעי תקע המטען אל מגעי שקע החשמל, נוצרים נתקים קצרים ומהירים (מן “ציקים” קטנים שלעיתים קרובות אף נשמעים ונראים בעין כהבזקי אור קצרים) ואותם נתקים גורמים לתקלות בציוד אלקטרוני כגון המחשב שלנו וכאשר אנו נחברם וננתקם בסדר הנכון נמנע מאותם נתקים קצרים לגרום לתקלות במחשב.
  7. אם יש לכם את האפשרות, עדיף להשתמש במחשב כשהוא נמצא על מצב “חיסכון בסוללה”. הפעלת מצב זה בדר”כ תנמיך את בהירות המסך, אך תאפשר לכם להשתמש במחשב לאורך זמן ללא צורך להטעין אותו.
  8. וודאו שמטען המחשב וכבליו יהיו במקום חשוף לאוויר ולא מכוסים ע”י שמיכה מפה וכו’ כי המטען מתחמם כתוצאה מפעולתו וחימום יתר כתוצאה מחוסר אוורור עלול לגרום למטען להינזק או לנזק ללוח אם המחשב ואף גרוע מכך להתלקחותו ולשריפה באזור שהוא מונח.

 

היכן לרכוש מטען נייד?

איתיאל מעבדת מחשבים ETL, מספקת שירותי מחשב וציוד הקיפי ברמה המקצועית ביותר. בETL  קימים  במלאי מידי כל המטענים למחשבים ניידים מקוריים המתאימים לכל סוגי המחשבים הקיימים בשוק; מקבוק, HP, Dell, ASUS, SONY, LENOVO, סמסונג ועוד. כמו כן, כל מטען מקורי שתרכשו בETL מגיע עם 12 חודשי אחריות יצרן, וכן תוכלו להזמין אונליין או להגיע לחנות עצמה עם המחשב הנייד ולבדוק במקום לפני הרכישה את התאמת המטען ותקינות שימוש ללא התחייבות. בETL  תוכלו למצוא את המחירים המשתלמים ביותר ואף ולקבל 5% הנחה על רכישת מטען למחשב נייד מקורי אם רק תתקשרו למספר:  077-5118000. לפרטים נוספים לחצו כאן.

מטענים למחשבים ניידים

צור קשר
מלא את הטופס או שלח דוא"ל ישירות אל: office@etl.co.il
דילוג לתוכן