מטען למחשב נייד

טיפים לרכישת מטען למחשב נייד

בשנות ה-80 נכנס לחיינו בסערה מוצר חדש ששינה את כל מה שנהגנו לחשוב על טכנולוגיה – המחשב הנייד. ואכן, כניסתם של המחשבים הניידים לשוק יצרה מהפכה של ממש בתרבות העבודה במשק, ופתחה אפשרויות רבות לשימוש במחשוב ובאינטרנט בכל מקום, ולא רק במשרד או בבית. כתוצאה מהיתרונות הרבים הגלומים בכוח מחשוב אדיר שיכול לנוע איתנו לכל מקום, נמכרו לאורך השנים עשרות מיליוני מחשבים ניידים בכל רחבי העולם.אף על פי כן, מחשבים ניידים הם מוצר עדין המצריך יחס מיוחד מצד המשתמש. אותו יחס בא לידי ביטוי בחשיבות הגבוהה של רכישת מוצרים משלימים מקוריים ואיכותיים. מטענים למחשבים ניידים הם ייחודיים ומשתנים בין דגמים וסוגים שונים של מחשבים. הסיבה העיקרית לכך טמונה בעובדה שמחשבים ניידים שונים דורשים מתח חשמל מדויק ולכן יעבדו בצורה אופטימלית ולאורך זמן רק באמצעות שימוש במטען מקורי של היצרן.

מטענים למחשב נייד

בעת קניית מטען למחשב נייד, עליכם לדעת תחילה מי היצרנית של המחשב שלכם (לנובו, דל, HP, אפל, אסוס וכן הלאה). כפי שציינו לעיל, לאור ההבדלים השונים במתח החשמל ובמפרט הטכני, רצוי לרכוש מטענים למחשבים ניידים שיוצרו על ידי החברה שאחראית על ייצור המחשב הנייד שלכם. בנוסף, עליכם לרכוש מטען ללפטופ שהותאם לדגם הספציפי שבו אתם משתמשים.

איפה קונים מטען למחשב נייד?

כיום, ניתן להשיג מטען של מחשב נייד כמעט בכל חנות וכן ברחבי האינטרנט. אף על פי כן, לאור החשיבות הרבה של מטען איכותי לאריכות הימים של המחשב האישי שלכם, אנו ממליצים לכם לרכוש מטען למחשב נייד ממשווקים מורשים ואמינים, שיספקו לכם מוצר איכותי ומקורי ותעודת אחריות. בבואכם לרכוש מטען עבור המחשב הנייד שלכם, אנו ממליצים לכם לערוך סקר שוק ולמצוא מעבדה ותיקה ומנוסה שזכתה לביקורות חיוביות רבות.

כמה עולה מטען למחשב נייד?

מחירו של מטען למחשב נייד תלוי בדגם הספציפי שאתם בוחרים לרכוש. לדוגמה, מטען USB C 29W למחשב של אפל עולה 440 ₪, מטען 61W למחשב של אפל יעלה 450 ₪ ואילו מטען 87W למחשב של אפל יעלה 480 ₪. מנגד, מחיריהם של מטעני מג סייף יהיו זולים יותר. לעומת זאת, מטענים למחשבים מבוססי ווינדוס נוטים להיות זולים יותר. כך, לדוגמה, מטען 130W של דל יעלה 380 ₪, ואילו מטען 45W של דל יעלה 229 ₪ בלבד. מטענים עבור מחשבים ניידים מבית היוצר של חברת אסוס יעלו לכם בין 200 ל-420 ₪, ואילו מטענים עבור מחשבים ניידים מבית היוצר של חברת לנובו הסינית יעלו לכם בין 229 ל-380 ₪.

תיקון סוללה:

מטען אוניברסלי למחשב נייד – כן או לא?

מסקר שנערך על ידי אתר “מידרג”, עולה כי 76.6% מאנשי המקצוע המנוסים ביותר בתחום המחשוב ממליצים להימנע מרכישת מטענים אוניברסליים למחשבים ניידים. הסיבה לכך טמונה בעובדה שמטען אוניברסלי אינו מספק מתחים מדויקים כך שנגרם נזק משמעותי לסוללה של המחשב וכן ללוח האם שלו.

לכל הפחות, ממליצים מומחים להשתמש במטענים אוניברסליים למחשבים ניידים לטווח קצר בלבד. מאחר שבמחשבים ניידים מומלץ בחום להשתמש במטען מקורי מבית היוצר של החברה שייצרה את המחשב עצמו ובזרם חשמלי בגובה המומלץ על ידי היצרנית, הרי שאם ייעשה שימוש במטענים לא מקוריים או כאלה שמתח החשמל שהם מציעים אינו מדויק, לוח האם של המחשב הנייד עלול להיפגע, ובפרט כאשר מדובר במחשב חדש.

עוד מציינים המומחים כי בתחילת השימוש במטען האוניברסלי, המחשב הנייד יפעל כראוי, אולם ככל שיחלוף יותר זמן, חוסר התאימות במתח יוביל לכך שהסוללה תיגמר במהירות גבוהה מכפי שהתרגלתם וייווצרו מגוון תקלות. לבסוף, מציינים מומחים רבים כי שימוש במטען אוניברסלי עלול ליצור סכנת היפוך קוטביות שיכולה לגרום לנזק בלתי הפיך למחשב הנייד שלכם. לסיכום, במידה שהשקעתם אלפי שקלים במחשב נייד חדש, מומלץ במיוחד להשקיע יותר במטען מקורי, שימנע תקלות קשות בסוללת המחשב הנייד ובלוח האם שלו בהמשך הדרך.

אודותינו

ETL הינה מעבדת מחשבים הממוקמת ברח’ קרליבך 15 בתל אביב. ב-25 שנות קיומנו צברנו מומחיות בתיקון מחשבים ניידים של כלל היצרניות ובאספקת שירותים משלימים ברמה הגבוהה ביותר. בנוסף, אנו משווקים מטענים למחשבים ניידים, אוזניות, רמקולים ושמע, תקשורת ומוצרי רשת, חומרה ותוכנה למחשב, מקלדות ועכברים ועוד. לפרטים נוספים, צרו איתנו קשר באתר האינטרנט, בטלפון: 077-5118000, בוואטסאפ: 050-5118000 או בדואר האלקטרוני: office@etl.co.il.

צור קשר
מלא את הטופס או שלח דוא"ל ישירות אל: office@etl.co.il
דילוג לתוכן