החלפת מקלדת

תיקון מקלדת מחשב נייד:

מקלדת היא ללא ספק חלק אינטגרלי מהמחשב הנייד. היות ורוב המחשבים הניידים מגיעים ללא אפשרות מגע (touch), השבתה של המקלדת תגרום גם לכך שלא יהיה ניתן להשתמש במחשב כלל, סיטואציה מאוד מצערת. המקלדת היא החלק החשוף ביותר במחשב שלנו, היא נתונה לשימוש תמידי, ולכן עלינו לשמור עליה עד כמה שניתן.

ישנם מספר סוגים של מקלדות: מקלדות אל-חוטיות (המתחברות דרך Bluetooth), מקלדות חוטיות ומקלדות המגיעות ביחד עם המחשב. שני הסוגים הראשונים משמשים בעיקר למחשבים נייחים או רכיבי טאבלט למיניהם, בעוד מחשבים ניידים מגיעים עם המקלדת בצורה מובנית. כמו כן, ישנן מקלדות רחבות יותר הכוללות את סט המספרים גם בראש המקלדת וגם מצד שמאל שלה, ומקלדות צרות יותר.

כעת, נדבר מעט על הסיבות העיקריות לכך שהמקלדת מתקלקלת, נבין מתי צריך להחליפה, והיכן הכי משתלם וכדאי לעשות זאת.

מדוע מקלדת המחשב מתקלקלת?

ישנן מספר סיבות לכך שמקלדת המחשב הנייד יכולה להתקלקל, נמנה מספר אופציות נפוצות:

  1. ניקוי המקלדת עם מטלית לחה מידי, או התזת מים וחומרי ניקוי באופן ישיר על המקלדת- בצורה כזאת אנו למעשה יכולים לגרום לנוזל לחדור פנימה. גם אם נראה לנו שמדובר בכמות מזערית של מים, חשוב להבין שגם הכמות הזאת יכולה לגרום לקורוזיה (תגובת חמצון שהורסת מתכות) ובכך להריסת תפקוד המקלדת. חשוב להרחיק נוזלים מקרבת המקלדת ולנקות באמצעות מטלית יבשה וחומרים ייעודיים.
  2. היות והמקלדת הינה חלק חיצוני של המחשב וכזה הנעשה בו שימוש רב, גם בלאי טבעי של המקלדת יכול לגרום לתקלת מקלדת.
  3. הצטברות של אבק או רטיבות מתחת למקשי המקלדת, יכולה לגרום לכך שיהיו מקשים ספציפיים במקלדת שלא יעבדו.
  4. נפילה של המחשב, כמו גם הטחתו במשטח בצורה אגרסיבית, עלולה גם היא לגרום לתקלה במקלדת ואף להריסת המחשב כולו.

תיקון מקלדת מחשב נייד

החלפת מקלדת מחשב נייד:

ברוב המקרים, הסיבה להיתקלות המקלדת אינה משנה, כיוון שהפתרון היחיד הוא החלפת מקלדת. כאשר מדובר במחשבים נייחים הבעיה פשוטה יותר לפתרון, ניתן בקלות לרכוש מקלדת חדשה ולחבר אותה אל המחשב הנייח. הבעיה הופכת להיות יותר מסובכת כאשר מדובר במחשב נייד, משום שהמקלדת הינה חלק המחובר אל מחשב הנייד כברירת מחדל.

משכך, החלפת מקלדת במחשב נייד אינה עניין של מה בכך, אבל היא אפשרית. אל תזרקו את המחשב ותרוצו לרכוש מחשב חדש, משום שתיקון המקלדת יעלה לכם הרבה פחות. עם זאת, חשוב מאוד שתערכו ברורים לפני שתיגשו אל ספק שירותי מחשבים כלשהו שיחליף לכם את המקלדת, משום שפעולה זו דורשת מיומנות ומקצועיות. כמו כן, חשוב שספק שירותי המחשבים שתיגשו אליו יהיה בעל המקלדת המתאימה לסוג המחשב שלכם, שכן חיבור מקלדת השייכת לסוג מחשב אחר עשוי לגרום לתקלות נוספות בעתיד.

בנוסף, כפי שכבר צוין לעיל, לעיתים הבעיה יכולה להיות במקש בודד או במספר מקשים ולא במקלדת כולה. חשוב מאוד שתדעו כי ניתן גם באופן נקודתי לטפל במקשים התקולים מבלי להזדקק להחלפת כל המקלדת.

הדבר הכי חשוב הוא שלא תנסו לתקן בעצמכם, אתם עשויים לגרום ליותר נזק מתועלת. תיקון המקלדת היא פעולה עדינה הדורשת מיומנות ובקיאות בפרוצדורה, לכן אתם עשויים לגרום לכך שבמקום החלפת מקלדת בלבד, תזדקקו להחליף את המחשב כולו.

ETL  המעבדה- איתיאל מעבדת מחשבים:

ETL המעבדה- מציעה מגוון שירותי מחשב וציוד היקפי באיכות הטובה ביותר עם אנשים המומחים בתחום. כחלק מהשירותים, בETL תוכלו להחליף את מקלדת המחשב הנייד במקלדת חדשה ולהיות רגועים שאתם נמצאים בידיים הטובות ביותר.

ראשית, בETL תוכלו להגיע עם המקלדת התקולה אל המעבדה ולקבל ייעוץ ראשוני בחינם! ולא רק זה, על תיקון המקלדת יהיו אמונים מומחים ותיקים בעלי ידע בתחום שיוכלו להחליף לכם את המקלדת כולה או מקשים בודדים בה, בהתאם לתקלה ועל תיקונם תקבלו 3 חודשי אחריות מלאה!

שנית, הרכיבים בהם משתמשים בETL לביצוע התיקון הם רכיבים מקוריים, באפשרותם להחליף מקלדות לסוגי המחשבים הנפוצים ביותר בשוק: LG, HP, אפל, אסוס, דל, לנובו ועוד. בנוסף לתיקון המקלדת, תוכלו לקבל טיפול מקיף בכל בעיות המחשב שלכם בין אם מדובר בבעיות חומרה או בעיות לוח אם ובעיות מסך. לפרטים נוספים לחצו כאן.

צור קשר
מלא את הטופס או שלח דוא"ל ישירות אל: office@etl.co.il
דילוג לתוכן