החלפת ספק כוח למחשב נייח

המחשב לא נדלק? כיביתם, הדלקתם, החלפתם מסך, אבל הוא בשלו? מה הסיבות למחשב נייח שלא נדלק? כיצד פותרים תקלה זו? וכמה זמן לוקח לתקן מחשב נייח שלא נדלק? איתיאל מעבדת מחשבים תל אביב, מומחית בתיקון מחשבים נייחים סרבנים ועיקשים.

במקרים רבים, כאשר מחשב נייח אינו נדלק ו/או מפיץ ריח שרוף, מרבית האנשים מוותרים ונוהרים לרכוש מחשב נייח חדש. חשוב לדעת שבדיקה קצרה יכולה להניב פתרון פשוט במחיר משתלם ע”י החלפת ספק כוח למחשב נייח.


מהו ספק כוח למחשב נייח ומהו תפקידו?

ממש כשמו, ספק הכוח המספק אנרגיה למחשב הנייח והוא הרכיב המתווך בין המתח החשמלי שברשת החשמל הביתית לזה שבמחשב הנייח ומאפשר למחשב להתחבר לחשמל ולהידלק.
התפקיד הראשי של ספק הכוח למחשב נייח הוא לאפשר למחשב הנייח לעבוד באופן יציב בעת חיבורו לחשמל ולנתב את המתחים החשמליים אל הרכיבים השונים במחשב הנייח בהתאם למתחים הנדרשים בכל רכיב.
תפקידו המשני של ספק הכוח למחשב נייח, הוא להגן ולמנוע תקלות חשמליות ברכיבים הפנימיים של המחשב הנייח. מנגנון הגנה זה ימנע משינוי רמות המתחים המועברים לרכיבים ויווסת את המתח החשמלי שבקיר בהתאמה לצריכת המתח של המחשב הנייח עצמו, ובכך, ימנעו קצרים חשמליים ברכיבים יקרים יותר במחשב הנייח וימנעו הוצאות כספיות גבוהות ומיותרות.

תקלות בספק כוח למחשב נייח – מדוע ספק כוח למחשב נוטה להתקלקל?

ספק כוח במחשב נייח מושפע באופן ישיר משינויים ברשת החשמל ומאחר שכבר הבנו שאחד מתפקידיו הוא להגן על המחשב, זהו הרכיב הראשון שסופג את שינויי המתחים (עליות או ירידות במתחים החשמליים), במקרים אלה במידה והספק כוח לא יתפקד היטב, ההשפעות על רכיבי האלקטרוניקה יכולות להיות מרחיקות לכת והרסניות. לכן, ספק כוח למחשב נייח בנוי כך שיתנהג כ”פיוז” אשר מגן על המחשב הנייח וקורס במקרה של התחממות יתר או שינוי קיצוני ברשת החשמל ויהיה הראשון להינזק. מאחר שמדובר ברכיב זול יחסית וקל להחלפה אנו מעדיפים שהוא יהיה זה שיקריב את עצמו על חשבון רכיבי אלקטרוניקה חיוניים ויקרים יותר.
במקרים רבים, כאשר מתרחשים שינויים במתח החשמל, הספק יקרוס, יתאושש ויחזור לעבודה רגילה תוך זמן קצר, אך במקרים שעוצמת שינויי המתחים גבוהה מהרגיל תקלת הספק למחשב הנייח עשויה להיות קבועה ותידרש החלפתו של הספק כוח בחדש.

האם ספק כוח מתקלקל רק כתוצאה משינויים במתח החשמלי?

תקלות ספק כוח למחשב נייח אינן מחייבות תקלות או שינויי חשמל קיצוניים ויכולות להיות להן סיבות נוספות, כגון: התחממות יתר של המחשב לתווכי זמן ארוכים, כאשר מאוורר הספק תקוע, פועל לאט או אינו פועל כלל, או הצטברות של כמות גדולה של אבק במחשב, הפרעה של גוף חיצוני למאוורר ספק הכח המפריע לו לבצע את פעולת הקירור והאוורור של רכיבי הספק כוח למחשב נייח.

תיקון ספק כוח למחשב
pcicons
האם וכיצד ניתן למנוע תקלות ספק כוח של מחשב נייח?
פתרון יעיל הנמצא בשימוש נרחב במחשבים בעסקים ובלא מעט בתים הוא אל-פסק. האל-פסק שומר על המחשב כולל על ספק כוח למחשב ומאפשר המשך עבודה רגילה גם בעת שינויי מתח ברשת החשמל ואף בהפסקות חשמל קצרות.
בנוסף, כפי שידוע מסעיף קודם, חום יתר לזמן רב גורם לתקלות ולכן מומלץ לבצע ניקוי פיזי לפנים מארז המחשב מאבק ובדיקת מערכת הקירור ואוורור אחת לשנה – שרות זה ניתן לכל לקוחותינו ללא עלות ובמסגרת טיפול שנתי לתוכנת המחשב ולרכיביו הפיזיים. בנוסף יש למנוע הצטברות אבק על המחשב עצמו ובפתחי האוורור החיצוניים, ולהימנע מהנחת חפצים על המחשב והצבתו בצמוד לקיר או ארון בעיקר באזור פתחי האוורור הצדי והאחורי. כמוכן, עדיף להניח את המחשב על משטח המוגבה מהרצפה כדי למנוע חדירה של נוזלים, שמירה על תקינות השקעים החשמליים ומפצל החשמל ולוודא כי תקע המחשב המחובר לשקע יציב ואינו משמיע רעשי חשמל (מן ציקצוקים) הנגרמים כתוצאה מנתקים קצרים – כל אלה יסייעו לכם למזער את הנזקים לספק הכוח למחשב נייח ולכלל רכיבי המחשב הנייח.תיקון או החלפת ספק כוח למחשב נייחהניסיון הרב, הידע והכלים המתקדמים ב”איתיאל מעבדת מחשבים”, ממקם אותנו כמעבדת מומחים בכלל ובתחום אבחון וטיפול בתקלות של ספקי כוח למחשבים נייחים בפרט. אנו נדע לאבחן את התקלה ולהמליץ על תיקון או החלפה נדרשים. ככלל, תיקון ספק כוח למחשב נייח היא פעולה המתבצעת באופן ישיר ע”י סילוק אבק מספק הכוח ומהמחשב (למניעת התחממות יתר) סילוק גוף זר או כבל המפריע למאוורר מלהסתובב, החלפת מאוורר הספק כוח ומאווררים נוספים של המחשב במידת הצורך – תרחישים אלה אשר אינם מאפשרים לספק הכוח לעבוד כראוי או בכלל, לעיתים בעת ביצוע ניקוי יסודי מאבק סילוק גורם מפריע והחלפה למאוורר חדש יחזירו את הספק לעבודה טובה ובטוחה.
במידה והספק כוח אינו נדלק כלל ואינו מפעיל את המחשב יש צורך בהחלפת הספק כוח עצמו, לנו באיתיאל מעבדת מחשבים יש את הידע והניסיון הנדרשים להחלפת הספק כוח בהתאמה לצרכים של רכיבי המחשב.

תוך כמה זמן מתבצע החלפת ספק במחשב נייח במידה וזו נדרשת?

החלפת ספק כוח למחשב נייח מתבצע תוך כשעה ולרב באותו יום שנמסר לתיקון וזאת במידה ומדובר בספק כוח אשר קיים במלאי (רב ספקי הכוח קיימים במלאי זמין במעבדה). בנוסף, בעת החלפת ספק למחשב נייח באיתיאל מעבדת מחשבים תקבלו אחריות של שנה גם על הספק כוח למחשב נייח וגם על העבודה.

רכשתם מחשב בחו”ל וצריכים להתאימו לחשמל בארץ?

אנו ב”איתיאל מעבדת מחשבים”, מבצעים החלפת ספק כוח למחשב נייח התואם לרשת החשמל בארץ לעבודה יעילה ובטוחה למחשב ולמשתמש.


להחלפת ספק כוח למחשב נייח, הכולל אבחון ראשוני חינם ואחריות מלאה ולקבלת מידע נוסף צרו קשר עם המעבדה “איתיאל מעבדת מחשבים” תל אביב בטלפון 077-5118000 או בפייסבוק “איתיאל מעבדת מחשבים”.
נשמח לתת מענה ושירות במקום ביעילות והאיכות הטובה ביותר בהתאם לסטנדרטים הגבוהים במעבדה שלנו.

התקשרו עכשיו למעבדה 077-5118000 וקבלו
5% הנחה על החלפת ספק כוח למחשב במעבדה

צור קשר
מלא את הטופס או שלח דוא"ל ישירות אל: office@etl.co.il
דילוג לתוכן